Nedemektir.Net | Sadece Kısa Cevaplar kör olası (veya olasıca veya olsun) Ne Demek? kör olası (veya olasıca veya olsun) Nedir? kör olası (veya olasıca veya olsun) Anlamı Nedir?

olsun ne demek, olsun anlamı, olsun nedir

kör olası (veya olasıca veya olsun)

Cumartesi, Ekim 14th, 2017

Soru:kör olası (veya olasıca veya olsun) Ne Demek ? kör olası (veya olasıca veya olsun) Anlamı nedir ?   Cevab:bir ilenme sözü.

babam sağ olsun

Cuma, Eylül 23rd, 2016

Soru:babam sağ olsun Ne Demek ? babam sağ olsun ne demektir ?   Cevab:bir çocuğun babasına, yaptığı yardımlardan dolayı takdir amacıyla söylediği bir söz.

allah hoşnut olsun

Cuma, Aralık 4th, 2015

Soru:allah hoşnut olsun Ne Demek ? allah hoşnut olsun Anlamı nedir ?   Cevab:bir kimsenin, kendisine iyiliği dokunan biri için kullandığı bir iyi dilek sözü.

her ne pahasına olursa olsun

Cuma, Ağustos 28th, 2015

Soru:her ne pahasına olursa olsun Ne Demek ? her ne pahasına olursa olsun Nedir?   Cevab:ne pahasına olursa olsun.

ruhu şad olsun!

Çarşamba, Şubat 26th, 2014

Soru:ruhu şad olsun! Ne Demek ? ruhu şad olsun! Nedir?   Cevab:ölüler, sevinsin, mutlu olsun anlamında kullanılan bir söz. ruhu şad olsun ne demek, ruhun şad olsun ne demek

Mübarek olsun Ne Demek ? Mübarek olsun Nedir?

Cuma, Nisan 12th, 2013

Soru:Mübarek olsun Ne Demek ? Mübarek olsun Nedir?   Cevab:Mübarek kelimesi kutlu, kutsal,ugurlu, verimli, bereketli anlamina gelmektedir. Dolayisiyla herhangi bir olaydan sonra mübarek olsun denmesi yasanan olayin insanlara ugurlu olmasi niyetiyle söylenmektedir. Yani hayirli ugurlu olsun demekle çok yakin anlamlidir.

müft olsun da zift olsun

Cumartesi, Nisan 21st, 2012

Soru:müft olsun da zift olsun Ne Demek ? müft olsun da zift olsun ne demektir ?   Cevab:kimileri bedava bulduklarında yenmeyecek şeyleri yerler, işe yaramayan şeyleri alırlar anlamında kullanılan bir söz.