Nedemektir.Net | Sadece Kısa Cevaplar kenarın dilberi nazik de olsa nazenin olmaz Ne Demek? kenarın dilberi nazik de olsa nazenin olmaz Nedir? kenarın dilberi nazik de olsa nazenin olmaz Anlamı Nedir?

olmaz ne demek, olmaz anlamı, olmaz nedir

kenarın dilberi nazik de olsa nazenin olmaz

Çarşamba, Mayıs 17th, 2017

Soru:kenarın dilberi nazik de olsa nazenin olmaz Ne Demek ? kenarın dilberi nazik de olsa nazenin olmaz ne demektir ?   Cevab:kibar çevrede yetişmemiş olanlar ne kadar özenseler de kibarlığın bütün inceliklerini gösteremezler anlamında kullanılan bir söz.

olmazsa olmaz

Pazar, Mayıs 7th, 2017

Soru:olmazsa olmaz Ne Demek ? olmazsa olmaz Anlamı nedir ?   Cevab:kesinlikle olması gereken.

hatasız kul olmaz

Çarşamba, Şubat 22nd, 2017

Soru:hatasız kul olmaz Ne Demek ? hatasız kul olmaz ne demektir ?   Cevab:yanılmayan, yanlış yapmayan kul yoktur anlamında kullanılan bir söz.

it derisinden post olmaz

Salı, Temmuz 12th, 2016

Soru:it derisinden post olmaz Ne Demek ? it derisinden post olmaz Nedir?   Cevab:aşağılık kimse veya şey, yüce ve temiz bir amaca hizmet edemez anlamında kullanılan bir söz.

acıklı başta akıl olmaz

Pazartesi, Ekim 19th, 2015

Soru:acıklı başta akıl olmaz Ne Demek ? acıklı başta akıl olmaz Nedir?   Cevab:büyük sıkıntılar içinde bulunanlar mantık dışı işler yapabilirler anlamında kullanılan bir söz.

eski dost düşman olmaz, yenisinden vefa gelmez

Cuma, Ekim 10th, 2014

Soru:eski dost düşman olmaz, yenisinden vefa gelmez Ne Demek ? eski dost düşman olmaz, yenisinden vefa gelmez Nedir?   Cevab:aralarında ufak tefek dargınlıklar olsa bile eski dostlar birbirlerine düşman olmazlar, yeni kazanılan dostlarla arada henüz sıkı bir bağ oluşmadığı için bu durum söz konusu değildir anlamında kullanılan bir söz.

elti eltiye eş olmaz, arpa unundan aş olmaz

Çarşamba, Eylül 4th, 2013

Soru:elti eltiye eş olmaz, arpa unundan aş olmaz Ne Demek ? elti eltiye eş olmaz, arpa unundan aş olmaz Anlamı nedir ?   Cevab:arpa unundan yemek yapılamadığı gibi eltilerin de iyi geçinmeleri mümkün değildir anlamında kullanılan bir söz.