Nedemektir.Net | Sadece Kısa Cevaplar biçem bilimi Ne Demek? biçem bilimi Nedir? biçem bilimi Anlamı Nedir?

bilimi ne demek, bilimi anlamı, bilimi nedir

biçem bilimi

Çarşamba, Haziran 7th, 2017

Soru:biçem bilimi Ne Demek ? biçem bilimi Anlamı nedir ?   Cevab:dilde söz dizimiyle deyiş, anlatım, üslup arasındaki ilişkileri inceleyen bilim dalı.sanatçının görüş, duyuş, anlayış ve anlatıştaki özelliği ya da bir türün, bir çağın kendine özgü anlatış biçimi.

kuş bilimi

Pazar, Eylül 4th, 2016

Soru:kuş bilimi Ne Demek ? kuş bilimi Nedir?   Cevab:kuşları inceleyen bilim, ornitoloji. kuş bilimi hakkında bilgi

nüfus bilimi

Çarşamba, Mart 4th, 2015

Soru:nüfus bilimi Ne Demek ? nüfus bilimi Nedir?   Cevab:insan nüfusunu yapı, gelişme ve dağılım açısından inceleyen bilim, demografi.

deniz bilimi

Pazartesi, Ocak 26th, 2015

Soru:deniz bilimi Ne Demek ? deniz bilimi Anlamı nedir ?   Cevab:okyanus ve denizlerin fiziksel, kimyasal ve biyolojik özellikleri üzerine deneysel araştırmalar yapan bilim kolu, ana deniz bilimi, oşinografi.

yöntem bilimi

Çarşamba, Aralık 31st, 2014

Soru:yöntem bilimi Ne Demek ? yöntem bilimi ne demektir ?   Cevab:özellikle felsefe ve bilim alanında yöntem araştırmak ve yeni yöntemler yaratmak için ilkeler geliştiren bilim, metodoloji.

yazıt bilimi

Çarşamba, Mayıs 21st, 2014

Soru:yazıt bilimi Ne Demek ? yazıt bilimi Anlamı nedir ?   Cevab:konusu, yazıtları incelemek olan tarihe yardımcı bilim, epigrafi.

edebiyat bilimi

Cumartesi, Eylül 7th, 2013

Soru:edebiyat bilimi Ne Demek ? edebiyat bilimi Nedir?   Cevab:edebiyatın içinde yer alan konuları sosyoloji, psikoloji vb. bilim dallarının yöntemlerini de kullanarak araştıran, inceleyen, irdeleyen ve tahlil eden bilim dalı, yazın bilimi.