Nedemektir.Net | Sadece Kısa Cevaplar allah iki iyilikten birini versin Ne Demek? allah iki iyilikten birini versin Nedir? allah iki iyilikten birini versin Anlamı Nedir?

allah ne demek, allah anlamı, allah nedir

allah iki iyilikten birini versin

Çarşamba, Kasım 9th, 2016

Soru:allah iki iyilikten birini versin Ne Demek ? allah iki iyilikten birini versin Nedir?   Cevab:ağır hasta, ya ölsün kurtulsun ya iyi olsun anlamında kullanılan bir söz.

allah cezasını vermesin (veya versin)

Pazartesi, Mart 14th, 2016

Soru:allah cezasını vermesin (veya versin) Ne Demek ? allah cezasını vermesin (veya versin) Nedir?   Cevab:yarı şaka, yarı şaşma yollu bazen de öfke ile söylenen ilenme sözü.

allah hakkı için

Salı, Aralık 8th, 2015

Soru:allah hakkı için Ne Demek ? allah hakkı için Nedir?   Cevab:ant içmek veya ant vermek için kullanılan bir söz.

allah verince kimin oğlu, kimin kızı demez

Pazar, Aralık 6th, 2015

Soru:allah verince kimin oğlu, kimin kızı demez Ne Demek ? allah verince kimin oğlu, kimin kızı demez Nedir?   Cevab:tanrı dilerse hiç tanınmayan, yoksul bir aile çocuğunu da üne, zenginliğe kavuşturur anlamında kullanılan bir söz.

allah hoşnut olsun

Cuma, Aralık 4th, 2015

Soru:allah hoşnut olsun Ne Demek ? allah hoşnut olsun Anlamı nedir ?   Cevab:bir kimsenin, kendisine iyiliği dokunan biri için kullandığı bir iyi dilek sözü.

hay allah!

Pazar, Haziran 21st, 2015

Soru:hay allah! Ne Demek ? hay allah! Nedir?   Cevab:şaşkınlık bildiren bir söz.

allah düşmanıma vermesin

Perşembe, Aralık 19th, 2013

Soru:allah düşmanıma vermesin Ne Demek ? allah düşmanıma vermesin Anlamı nedir ?   Cevab:anlatılan bir kötülüğün büyüklüğü belirtilmek istendiğinde söylenen bir söz.